B Sınıfı İş Güvenliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi
B Sınıfı İş Güvenliği Kursu

İZMİR İŞ GÜVENLİĞİ KURSU YENİ UZMAN AKADEMİ’DE B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ

İş Sağlığı ve Güvenliği Ne Demektir?

B Sınıfı İSG Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile  iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

İş sağlığı ve güvenliği karşımıza İSG şeklindeki kısaltmasıyla da çıkmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği tanımını “İşyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli sebeplerle ortaya çıkan; sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır.” şeklinde yapmamız mümkündür.

İş Sağlığı ve Güvenliği ile Ne Amaçlanır?

Yapılan tüm iş sağlığı ve güvenliği projelerinin amacı; çalışanları korumak, üretim güvenliğini sağlamak ile işletmelerin güvenliğini sağlamaktır. Düzenli ve tedbirli bir iş hayatının varlığının sürdürülebilmesinde, iş sağlığı ve güvenliği; büyük önem arz eder. Taşıdığı önemin büyüklüğünden dolayı, iş sağlığı ve güvenliği; son yıllarda kanun kapsamında ele alınmış ve işyerlerine bazı zorunluluklar ve yükümlülükler getirilmiştir.

İşverenlere bu alanda, iş sağlığı ve güvenliğine yönelik tüm tedbirlerin alınması, kazaların önüne geçilmesi başta olmak üzere önemli görevler düşmektedir. Bu görev ve sorumlulukları yerine getirmenin güçlükleri söz konusu olsa da ceza ödemekten ve manevi borç altında kalmaktan daha kolay bir yoldur.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Kimdir?

İş güvenliği uzmanı bakanlıktan tarafından sertifikalandırılmış teknik elemanı ifade eder. B sınıfı İSG Uzmanı ise yine ilgili bakanlık tarafından sertifikalandırılmış teknik eleman olmakla beraber görev alanı olarak “ tehlikeli işyerleri” olarak tanımlanmıştır.

B Sınıfı İSG Uzmanlığı Eğitimlerine Kimler Başvuru Yapabilir?

İzmir iş güvenliği firması olan Yeni Uzman Akademi’den C Sınıfı İSG Uzmanlığı eğitimi alıp 3 yıl ( 1095 gün) tam zamanlı olarak bu unvanla iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet göstermiş olan profesyoneller B Sınıfı İSG eğitimlerini tamamlayanlar eğitim merkezimize başvuru yapabilirler.

B Sınıfı İSG Uzmanlığı Eğitimleri

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi Çalışma Bakanlığı “eğitim verme yetki belgesi”ne sahip bir eğitim kurumudur. Eğitim modeli ise yine aynı bakanlığın programlarına göre düzenlenir. Eğitim programı ise şöyledir:

Offline Eğitimler

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de uzaktan eğitimler https://yeniuzman2.isguzem.online/www/index.php sayfamız üzerinden yapılır. Dersler asenkron olarak yani offline bir şekilde yapılır. Dersler uzaktan eğitim sistemimize önceden kaydedildiği için katılımcılarımız bu derslere diledikleri saat aralığında girebilirler. Asenkron derslerin eğitim süresi ise 90 ders saatidir.

Online Eğitimler

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de online eğitimler bir günde maksimum 6 saat olarak yapılır. Bu dersler online eğitim programları ile yapılır. Toplam eğitim süresi 90 saattir. Online dersler 09/15 ve 15/21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir. Katılımcılarımız bu iki gruptan istedikleri grupta dersleri takip edebilirler.

 Pratik Eğitimler

İzmir’de faaliyet gösteren iş güvenliği eğitim kurumumuzca gerçekleştirilen pratik eğitimler, staj eğitimi olarak da anılır. Staj eğitimleri eğitim kurumumuzca uygun görülen, iş sağlığı hizmeti alan işyerlerinde iş güvenliği uzmanlarının gözetiminde düzenlenir. Eğitim süresi ise 40 saattir ve 5 iş gününde gerçekleştirilir.

B Sınıfı İSG Uzmanlığı Sınavları

İş sağlığı ve güvenliği sınavları Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmesi ile ÖSYM tarafından yılda iki defa gerçekleştirilir. Katılımcıların başarılı sayılabilmeleri için 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli test sınavında en az 35 doğru yapmak gerekir. İzmir İş Güvenlik Kursu Yeni Uzman Akademi katılımcıları sınavda başarılı olmaları üzerine Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından B Sınıfı İSG Uzmanlığı sertifikalarını alıp çalışmaya başlayabilirler.

Neden İzmir Yeni Uzman Akademi’yi Tercih Etmeliyim?

Ağır sanayide gerçekleştirilen hamleler ve işçi haklarının iyileştirilmesi ile tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de gelişmeler yaşanmıştır. Ülkemizde bu yönde atılan en büyük adım da hiç şüphesiz 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunudur. 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanunu ülkemizde bu alanda bir devrim olarak nitelendirilebilir.

İş güvenliğinin öneminin artması ile birlikte iş güvenliği profesyonellerinin eğitimleri de büyük önem kazanmıştır. Bu eğitimler başta da belirttiğimiz gibi Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu eğitim kurumları tarafından yapılır.

İzmir iş güvenliği firması olan Yeni Uzman Akademi 8 yıllık tecrübesi ile İSG eğitimleri alanında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının izni ile eğitim faaliyetlerini devam ettiriyor.

İzmir iş güvenliği merkezi Yeni Uzman Akademi   https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından tüm İSG profesyonellerine ve profesyonel adaylarına yardımcı olmak amacıyla ders notlarını ve online denemeleri ücretsiz paylaşıyor.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi başta instagram olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden de ders notları, testler yayınlayarak tüm İSG profesyoneli adaylarının sınavlarına hazırlanmalarına ve kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor.  Sizler de İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’yi https://instagram.com/stories/yeni_uzmanakademi/2850413238547898184?utm_source=ig_story_item_share&igshid=MDJmNzVkMjY= adresimizden takip edebilirsiniz.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi katılımcılarına özel konu anlatım kitabı ve deneme kitaplarını adreslerine gönderir. Ayrıca Hakan Erdoğan’ın 3’lü setini de yine adresinize gönderiyoruz. Hem de ekstra hiçbir ücret almadan.  Sınav öncesi tam tamına 90 saatlik online soru çözüm programı ile de katılımcıların sınavda üst sıralarda yer almalarına katkı sağlar.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi’ye kayıt yaptıran tüm katılımcılarımız eğitim programlarının başlangıç zamanlarını kendileri belirleyebilirler.

Eğitim konusu şakaya gelmez eğitimi işinin uzmanından almak gerek…

[/col] [/row]