C Sınıfı İş Güvenliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi
C Sınıfı İş Güvenliği kursu

C Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi

C Sınıfı İSG Kursu olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitim kadromuz, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ve birbirinden kaliteli eğitim materyallerimiz ile A sınıfı iş güvenliği kursu, B sınıfı iş güvenliği kursu, C sınıfı İş Güvenliği Kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

Dünyamızda herkes için çok üzücü boyutlara gelen iş kazaları maalesef ülkemizde son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız bir olgudur. İş kazaları; yaralanma, ölüm, işgücü kaybı, telafi edilebilecek ekonomik kayıplar ve telafi edilemeyecek manevi zararlar doğurmaktadır. Bu kayıplar dikkatlerin bir kez daha iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelmesine neden olmuştur.

Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde çıkarılmış olan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu bu konularda kimlerin görevli ve sorumlu olduğunu düzenlemiştir. Kanunlar; işveren, çalışan ve devlete belli görevler yüklemiştir. Böylelikle iş kazalarının çözülmesi amaçlanmıştır. Ayrıca toplumu genel olarak etkileyen yeni iş kazalarının yaşanması iş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılması gerekenleri araştırmayı da gerekli hale getirmiştir.

Makineleşen dünyamızda iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları büyük bir öneme sahiptir. İş sağlığı ve güvenliğine duyulan ihtiyaç sanayileşmenin artmasını sağlayan bilim ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak her geçen gün daha da artıyor ve artmaya da devam edecek.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları ne kadar önemli ise bu uygulamaları gerçekleştiren personelin eğitimleri de bir o kadar önemlidir.

Ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulayıcılarının Göreve Hazırlanması

İş sağlığı ve güvenliğinden başta işyeri sahipleri sorumludur. Uygulamaların tam anlamıyla gerçekleştirilebilmesi için gerekli tedbirlerin alınması için işyeri sahipleri teknik destek de alabilirler.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının gözetiminde olduğu gibi bu alandaki teknik personelin yetiştirilmesi de yine aynı bakanlığın gözetiminde gerçekleştirilir.

C Sınıfı İSG Uzmanlığı

C sınıfı İSG Uzmanları ülkemizde “ az tehlikeli” işyerlerinin iş güvenliği hizmetleri görevini yerine getiren teknik personeldir.

C Sınıfı İş Güvenliği eğitimi Uzmanı Nasıl Olabilirim?

Eğitim kurumumuz İzmir iş güvenliği firması olarak yıllardır profesyoneller yetiştiren Yeni Uzman Akademi’ye İSG profesyoneli eğitimi almak için her gün çok sayıda talep geliyor. Fakat herkesin İSG profesyoneli olması da mevzuatlar gereği mümkün değil.

Kimler C Sınıfı İSG Eğitimi Alabilir?

  • Mimarlık Fakültelerinin Tüm Bölümleri Mezunları
  • Mühendislik Fakültelerinin Tüm Bölümleri Mezunları
  • Teknik Eğitim Fakültelerinin Tüm Bölümleri Mezunları
  • Fen Fakültelerinin; Fizik, Kimya, Biyoloji Bölümleri Mezunları
  • Güzel Sanatlar Fakültelerinin; İç Mimarlık Bölümü Mezunları
  • Meslek Yüksek Okullarının; İş Sağlığı ve Güvenliği Programları Mezunları

İSG profesyoneli olarak eğitim kurumumuz İzmir iş güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim alabilme hakkına sahiptir. Yukarıda belirtilen bölüm ve programların dışında diplomaya sahip kişiler İSG profesyoneli olamazlar.

C Sınıfı İSG Uzmanlığı Eğitimleri

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi Çalışma Bakanlığı “eğitim verme yetki belgesi”ne sahip bir eğitim kurumudur. Eğitim modeli ise yine aynı bakanlığın programlarına göre düzenlenir. Eğitim modeli ise şöyledir:

Asenkron Eğitimler

Kurumumuzda uzaktan eğitimler https://yeniuzman2.isguzem.online/www/index.php       sayfamız üzerinden yapılır. Dersler asenkron olarak yani offline bir şekilde yapılır. Dersler uzaktan eğitim sistemimize önceden kaydedildiği için katılımcılarımız bu derslere diledikleri saat aralığında girebilirler. Asenkron derslerin eğitim süresi ise  toplam 90 ders saatidir.

Online Eğitimler

İzmir iş güvenliği kursu Yeni Uzman Akademi’de online eğitimler bir günde maksimum 6 saat olarak yapılır. Bu dersler online eğitim programları ile yapılır. Toplam eğitim süresi 90 saattir. Online dersler 09/15 ve 15/21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir.

 Pratik Eğitimler

İzmir’de faaliyet gösteren iş güvenliği eğitim kurumumuzca gerçekleştirilen pratik eğitimler, staj eğitimi olarak da anılır. Staj eğitimleri eğitim kurumumuzca uygun görülen, iş sağlığı hizmeti alan işyerlerinde iş güvenliği uzmanlarının gözetiminde düzenlenir. Eğitim süresi ise 40 saattir ve 5 iş gününde gerçekleştirilir.

 C Sınıfı İSG Uzmanlığı Sınavları

İş sağlığı ve güvenliği sınavları Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmesi ile ÖSYM tarafından yılda iki defa gerçekleştirilir. Başarılı sayılmak için 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli test sınavında en az 35 doğru yapmak gerekir. İzmir İş Güvenlik Kursu Yeni Uzman Akademi katılımcıları sınavda başarılı olmaları üzerine Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından sertifikalarını alıp İSG profesyoneli olarak çalışmaya başlayabilirler.

Neden İzmir Yeni Uzman Akademi’yi Tercih Etmeliyim?

Ağır sanayide gerçekleştirilen hamleler ve işçi haklarının iyileştirilmesi ile tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de gelişmeler yaşanmıştır. Ülkemizde bu yönde atılan en büyük adım da hiç şüphesiz 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunudur. 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanunu ülkemizde bu alanda bir devrim olarak nitelendirilebilir.

İş güvenliğinin öneminin artması ile birlikte iş güvenliği profesyonellerinin eğitimleri de büyük önem kazanmıştır. Bu eğitimler başta da belirttiğimiz gibi Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu eğitim kurumları tarafından yapılır.

İzmir iş güvenliği firması olan Yeni Uzman Akademi 8 yıllık tecrübesi ile İSG eğitimleri alanında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının izni ile eğitim faaliyetlerini devam ettiriyor.

İzmir iş güvenliği merkezi Yeni Uzman Akademi   https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından tüm İSG profesyonellerine ve profesyonel adaylarına yardımcı olmak amacıyla ders notlarını ve online denemeleri ücretsiz paylaşıyor.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi başta instagram olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden de ders notları, testler yayınlayarak tüm İSG profesyoneli adaylarının sınavlarına hazırlanmalarına ve kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor.  Sizler de İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’yi https://instagram.com/stories/yeni_uzmanakademi/2850413238547898184?utm_source=ig_story_item_share&igshid=MDJmNzVkMjY= adresimizden takip edebilirsiniz.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi C sınıfı katılımcılarına özel konu anlatım kitabı ve deneme kitaplarını adreslerine gönderir. Sınav öncesi tam tamına 90 saatlik online soru çözüm programı ile de katılımcıların sınavda üst sıralarda yer almalarına katkı sağlar.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi’ye kayıt yaptıran tüm katılımcılarımız eğitim programlarının başlangıç zamanlarını kendileri belirleyebilir.

Sizler de İSG profesyonelleri içerisinde yer almak istiyorsanız vakit kaybetmeden İzmir Yeni Uzman Akademi’ye gelin. İşinizi “Uzman” ellere bırakın.

[/col] [/row]