İşyeri Hekimliği Eğitimi, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi
İşyeri Hekimliği Eğitimi

İŞYERİ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİN’DE HEP EN İYİSİYİZ

İşyeri Hekimi Kimdir?

İşyeri Hekimliği Eğitimi olan Yeni Uzman Akademi olarak uzman eğitim kadromuz, güleryüzlü eğitim danışmanlarımız ve birbirinden kaliteli eğitim materyallerimiz ile A sınıfı iş güvenliği kursu, B sınıfı iş güvenliği kursu, C sınıfı İş Güvenliği Kursu,isg kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu eğitimleri vermekteyiz.

6331 sayılı iş güvenliği Kanun’una göre; ‘‘İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapmak üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş işyeri hekimliği eğitimi belgesine sahip hekim’’dir.

Yapılan yasal düzenlemeler ile birlikte iş yerlerinde sağlık ile ilgili birçok yeni kural ve yeni iş dalları ortaya çıkmıştır. İşyeri hekimliği de bu iş dallarının en kapsamlısı olarak kabul edilebilir.

İlgili iş yerinde personelin sağlık konusunda bilinçlendirilmesi, iş kazalarının engellenmesi ve bulaşıcı hastalıklar hakkında detaylı bilgilendirme yapılması ve önlenmesi için sağlık personellerine ihtiyaç vardır. Bütün bunların dışında çalışan personelin ruh sağlığı ve fiziksel sağlığı da işyeri hekimi başta olmak üzere iş yerindeki diğer sağlık personellerine aittir. İşyeri hekimliği eğitimi sadece bu da değildir. Gerekli durumlarda işyeri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında bir köprü oluşturur. İlgili iş yerinde yapılan tüm çalışmalar ve kanunlar doğrultusunda planlanmış olan eğitimler vb. analiz edilerek bakanlığa gönderilir. Bakanlığın geri dönüşü de yine hekimlere yapılır. İlgili iş yerinde çalışan sağlık hekimi, değiştirilmesi veya düzenlenmesi gereken bir durum varsa bu durumları tekrar diğer sağlık çalışanları ile planlayıp düzenleyerek bakanlığa tekrar bilgi vermek ile sorumludur.

İşyeri hekimliği, bütün bunların yanı sıra iş yerinde düzenli olarak personelin muayenelerini yaparak bir deftere kaydetmekle de yükümlüdür. İş yerindeki sağlık ile ilgili olumsuzlukların düzgün bir şekilde not edilerek olumsuzluklar üzerine gidilmesi ve problemlerin çözülmesi de başka bir zorunluluktur.

Kimler İşyeri Hekimi Olabilir?

 Tıp fakültesi diplomasına sahip bütün hekimlerimiz işyeri hekimi olma hakkına sahiptir. İşyeri hekimliği için pratisyen hekim, uzman hekim, akademisyen olmak fark etmediği gibi özel veya devlet hastanesi personeli olmak da herhangi problem oluşturmaz.

Yurtdışı Mezunları İşyeri Hekimi Olabilir mi?

İşyeri hekimi olmak için tıp fakültesi mezunu olmak yeterlidir. Tıp fakültesini yurtdışında okumuş olan hekimlerimiz de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ndan “denklik belgesi” almaları üzerine işyeri hekimi olma prosedürlerini yerine getirmek kaydıyla görev alma hakkı kazanırlar.

İşyeri Hekimliği Eğitimleri

İzmir işyeri hekimliği eğitim merkezi olan Yeni Uzman Akademi Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumudur. Eğitimlerini de yine ilgili bakanlığın belirlediği programa göre düzenlemektedir.

İzmir işyeri hekimliği eğitim merkezi olan Yeni Uzman Akademi’nin eğitim programı ise şöyledir:

Offline Eğitimler

İzmir işyeri hekimliği eğitimi Yeni Uzman Akademi’de uzaktan eğitimler https://yeniuzman2.isguzem.online/www/index.php sayfamız üzerinden yapılır. Dersler asenkron olarak yani çevrimdışı olarak yapılır. Dersler uzaktan eğitim sistemimize önceden kaydedildiği için katılımcılarımız bu derslere diledikleri saat aralığında girebilirler. Asenkron derslerin eğitim süresi ise 90 ders saatidir.

Online Eğitimler

İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’de online eğitimler bir günde maksimum 6 saat olarak yapılır. Bu dersler online eğitim programları ile yapılır. Toplam eğitim süresi 90 saattir. Online dersler 09/15 ve 15/21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir. Katılımcılarımız bu iki gruptan istediklerinde dersleri takip edebilirler.

Pratik Eğitimler

İzmir’de faaliyet gösteren iş güvenliği eğitim kurumumuzca gerçekleştirilen pratik eğitimler, staj eğitimi olarak da anılır. Staj eğitimleri eğitim kurumumuzca uygun görülen, iş sağlığı hizmeti alan işyerlerinde işyeri hekimlerinin gözetiminde düzenlenir.  Pratik eğitim süresi ise 40 saattir ve 5 iş gününde gerçekleştirilir.

İşyeri Hekimliği Eğitimi Sınavları

İş sağlığı ve güvenliği sınavları Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmesi ile ÖSYM tarafından yılda iki defa gerçekleştirilir. Hekimlerimizin başarılı sayılabilmeleri için 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli test sınavında en az 35 doğru yapmaları gerekir. İzmir İş Güvenlik Kursu Yeni Uzman Akademi katılımcıları sınavda başarılı olmaları üzerine Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından İşyeri hekimliği sertifikalarını aldıktan sonra çalışmaya başlayabilirler.

Neden İzmir Yeni Uzman Akademi’yi Tercih Etmeliyim?

Sanayi Devrimi ile birlikte ağır sanayide gerçekleştirilen hamleler ve işçi haklarının iyileştirilmesi ile tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de gelişmeler yaşanmıştır. Ülkemizde bu yönde atılan en büyük adım da hiç şüphesiz 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunudur. 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanunu ülkemizde bu alanda bir devrim olarak nitelendirilebilir.

İş güvenliğinin öneminin artması ile birlikte iş güvenliği profesyonellerinin eğitimleri de büyük önem kazanmıştır. Bu eğitimler başta da belirttiğimiz gibi Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu eğitim kurumları tarafından yapılır.

İzmir iş güvenliği firması olan Yeni Uzman Akademi 8 yıllık tecrübesi ile İSG eğitimleri alanında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının izni ile eğitim faaliyetlerini devam ettiriyor.

İzmir iş güvenliği merkezi Yeni Uzman Akademi   https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfasından tüm İSG profesyonellerine ve profesyonel adaylarına yardımcı olmak amacıyla ders notlarını ve online denemeleri ücretsiz paylaşıyor.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi başta instagram olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden de ders notları, testler yayınlayarak tüm İSG profesyoneli adaylarının sınavlarına hazırlanmalarına ve kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyor.  Sizler de İzmir İş Güvenliği Kursu Yeni Uzman Akademi’yi https://instagram.com/stories/yeni_uzmanakademi/2850413238547898184?utm_source=ig_story_item_share&igshid=MDJmNzVkMjY= adresimizden takip edebilirsiniz.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi katılımcılarına özel konu anlatım kitabı ve deneme kitaplarını adreslerine gönderir. Sınav öncesi tam tamına 90 saatlik online soru çözüm programı ile de katılımcıların sınavda üst sıralarda yer almalarına katkı sağlar.

İzmir iş güvenliği kursu olan Yeni Uzman Akademi’ye kayıt yaptıran tüm katılımcılarımız eğitim programlarının başlangıç zamanlarını kendileri belirleyebilirler.

İşyeri hekimliği eğitimlerinde öncü isim Yeni Uzman Akademili olmak için acele edin.

[/col] [/row]